Yönetim Kurulu

Ali ERCAN
Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Ercan, 1986 yılında Konya’da doğdu. TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini, İngiltere Leicester Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Ali Ercan seramik, turizm, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Grubu bünyesinde Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Özellikle seramik ve granit üretimi ile finansal yönetim konularında üst düzey bilgi ve deneyime sahiptir.

İnşaat, turizm, seramik alanlarında çok sayıda projeyi hayata geçirmiş olan Ali Ercan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da kurucu üye olarak yer almaktadır.


İbrahim BAŞÜGÜDÜCÜ
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

İbrahim Başügüdücü 1980 yılında Manisa’da doğdu. Lise öğrenimini Hayrettin Duran Lisesi’nde tamamladıktan sonra A.K.Ü. Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi.

2005 - 2007 yılları arasında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Yatırım Uzman Yardımcısı, 2007 - 2012 yıllarında TSKB’de Yatırım Uzmanı, 2012 - 2015 yılları arasında Denizbank Özel Bankacılık’ta Portföy Yöneticisi, 2015 - 2019 yılları arasında ING Private Bank Portföy Yöneticisi ve 2019-2021 yılları arasında İş Yatırım’da Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır.

SPL1 - SPL2 - SPL3 ve SPL Türev Lisanslarına sahip olan İbrahim Başügüdücü evli ve 1 çocuk babasıdır.


Serkan ÖNEM
Yönetim Kurulu Üyesi

Serkan Önem, 1980 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Finans kariyerine 2007 yılında Citibank Ankara Ticari Şube’de başlayan Serkan Önem, 2008 yılında Garanti Faktoring A.Ş. ile faktoring sektörüne adım atmıştır. 2011-2014 yılları arasında Tam Faktoring A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2014 yılında İş Faktoring A.Ş.’de çalışma hayatına devam eden Serkan Önem, 2020 yılına kadar İş Faktoring A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.

Kasım 2020’de Ercan Şirketler Topluluğu bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katılmıştır. Haziran 2021’de grup bünyesinde kurulan Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de kurucu Genel Müdür olarak yer almıştır. Söz konusu şirket iştirakleri olan Orsa Palet ve Ambalaj A.Ş. ile Rockharbour Deniz Endüstrisi A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Haziran 2022’den itibaren Grubun lokomotif şirketleri olan Bien Yapı Ürünleri A.Ş.ve Qua Granite Hayal Yapı Ürünleri A.Ş.’nin pazarlama faaliyetleri başta olmak üzere tüm grup şirketlerinin ilgili sürecini kapsayan Grup Pazarlama Direktörü pozisyonunda çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca Mart 2022’den itibaren Bien Finans Faktoring A.Ş. ve Tiiffany Ceramica Granit A.Ş.’de, Haziran 2022’den itibaren Allbatross Portföy Yönetimi A.Ş. ve Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.


Hayrettin BÜYÜKİZGİ
Yönetim Kurulu Üyesi

Hayrettin Büyükizgi, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2001 yılında lisans diplomasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden ve 2004 yılında ise yüksek lisans diplomasını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Ana Bilim Dalı’ndan aldı.

2001 - 2004 yılları arasında Strateji Menkul Değerler A.Ş.’de Araştırma Departmanı Müdür Yardımcılığı, 2004 - 2017 yılları arasında NplusDaruma Finansal Danışmanlık Hizm. A.Ş.’de (Alantra) Kurumsal Finans Müdürü, 2017-2018 yılları arasında Teb Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finans Müdürlüğü yaptı. Son olarak 2018 tarihinden bugüne kadar QuaGranite Hayal Yapı ve Ürün. San. Tic. A.Ş. bünyesinde Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Proje finansmanı, değerleme, yatırım bankacılığı, durum tespiti, yapılandırılmış finansman, birleşme ve satın alma konularında bilgi ve deneyime sahiptir. Evli ve iki çocuk babası olan Hayrettin Büyükizgi, ileri düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.


Ufuk Ümit ONBAŞI
Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür

Ufuk Ümit Onbaşı, 1970 yılında Gölcük’te doğdu. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 2010 yılında INSEAD Advanced Management Programını tamamladı.

Profesyonel çalışma hayatına 1991 yılında T.İş Bankası A.Ş.’de uzman yardımcısı olarak başlamıştır. 2000 yılına kadar İş Bankası, Körfezbank ve Kapital Bank’ta hazine bölümlerinde çalışmıştır. 2000-2015 yılları arasında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de üst düzey yönetici ve çeşitli iştiraklerde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 2015-2021 yılları arasında Burgan Yatırım, Finans Yatırım ve Tera Portföy’de üst düzey yönetici olarak çalışmıştır.

Hazine, yatırım bankacılığı ve portföy yönetimi gibi konularda bilgi ve deneyime sahiptir. Evli ve iki çocuk babası olan Ufuk Ümit Onbaşı iyi derecede İngilizce bilmektedir.


Işıl ESKİCİ

Işıl Eskici 1975 yılında Aydın’da doğmuştur.Ortaokul ve lise eğitimini Denizli Anadolu Lisesinde tamamlamış olup, 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur.

Çalışma hayatına 1996 yılında Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’de Dış İşlemler Yetkilisi olarak başlamış, 1997-2001 yılları arasında Osmanlı Bankası A.Ş.’de sırasıyla Denizli Şube Ticari Portföy Yönetmeni, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Yönetmeni ve Ticari Bankacılık Satış Yönetmeni olarak görev almıştır.

2002-2006 yılları arasında Koçbank A.Ş. Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında Yapı Kredi Bankası A.Ş. Maslak Şube Müdürü olarak atanmıştır.2013 yılına kadar sırasıyla Yapı Kredi Bankası A.Ş. Beyoğlu Şube Müdürlüğü, Anadolu Yakası Kurumsal Bankacılık Merkezi Müdürlüğü ve Merkez Şube Müdürlüğü görevlerini üstlenmiştir.

2013 Haziran itibariyle Yapı Kredi Faktoring A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı’na atanan Eskici, Haziran 2022’den itibaren Bien Finans Faktoring A.Ş. Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.