Yönetim Kurulu

Ali ERCAN
Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Ercan, 1986 yılında Konya’da doğdu. TED Ankara Koleji’nde lise eğitimini, İngiltere Leicester Üniversitesi İşletme bölümünde lisans eğitimini tamamladı.

Ali Ercan seramik, turizm, maden gibi sektörlerde faaliyet gösteren Ercan Şirketler Grubu bünyesinde Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Özellikle seramik ve granit üretimi ile nansal yönetim konularında üst düzey bilgi ve deneyime sahiptir.

İnşaat, turizm, seramik alanlarında çok sayıda projeyi hayata geçirmiş olan Ali Ercan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da kurucu üye olarak yer almaktadır.


İbrahim BAŞÜGÜDÜCÜ
Yönetim Kurulu Başkan Vekili - Kurucu/Yönetici Ortak

İbrahim Başügüdücü 1980 yılında Manisa’da doğdu. Lise öğrenimini Hayrein Duran Lisesi’nde tamamladıktan sonra A.K.Ü. Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Lisans eğitiminden sonra Beykent Üniversitesi Bankacılık ve Finans Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır.

2005 - 2007 yılları arasında Eczacıbaşı Menkul Değerler’de Yatırım Uzman Yardımcısı, 2007 - 2012 yıllarında TSKB’de Yatırım Uzmanı, 2012 - 2015 yılları arasında Denizbank Özel Bankacılık’ta Portföy Yöneticisi, 2015 - 2019 yılları arasında ING Private Bank Portföy Yöneticisi ve 2019-2021 yılları arasında İş Yatırım’da Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır.

SPL1 - SPL2 - SPL3 ve SPL Türev Lisanslarına sahip olan İbrahim Başügüdücü evli ve 1 çocuk babasıdır.


Serkan ÖNEM
Yönetim Kurulu Üyesi - Yönetici Ortak

Serkan Önem, 1980 yılında Gaziantep’te doğmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Finans kariyerine 2007 yılında Citibank Ankara Ticari Şube’de başlayan Serkan Önem, 2008 yılında Garanti Faktoring A.Ş. ile faktoring sektörüne adım atmıştır. 2011-2014 yılları arasında Tam Faktoring A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2014 yılında İş Faktoring A.Ş.’de çalışma hayatına devam eden Serkan Önem, 2020 yılına kadar İş Faktoring A.Ş.’de Satış ve Pazarlama Direktörü olarak çalışmıştır.

Kasım 2020’de Ercan Şirketler Topluluğu bünyesine Pazarlama Direktörü olarak katılmıştır. Haziran 2021’de grup bünyesinde kurulan Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de kurucu Genel Müdür olarak yer almıştır. Söz konusu şirket iştirakleri olan Orsa Palet ve Ambalaj A.Ş. ile Rockharbour Deniz Endüstrisi A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Grubun lokomotif şirketleri olan Bien Yapı Ürünleri A.Ş. ve Qua Granite Hayal Yapı Ürünleri A.Ş.’nin pazarlama faaliyetleri başta olmak üzere tüm grup şirketlerinin ilgili sürecini kapsayan Grup Pazarlama Direktörü pozisyonunda çalışmalarını yürütmüştür. Ayrıca Mart 2022’den itibaren Bien Finans Faktoring A.Ş. ve Tiiany Ceramica Granit A.Ş.’de, Haziran 2022’den itibaren Allbatross Portföy Yönetimi A.Ş. ve Allbatross Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi - Yönetici Ortak görevlerini sürdürmektedir.


Hayrettin BÜYÜKİZGİ
Yönetim Kurulu Üyesi

Hayrettin Büyükizgi, 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğrenimini Fenerbahçe Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2001 yılında lisans diplomasını İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü’nden ve 2004 yılında ise yüksek lisans diplomasını Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Ana Bilim Dalı’ndan aldı.

2001 - 2004 yılları arasında Strateji Menkul Değerler A.Ş.’de Araştırma Departmanı Müdür Yardımcılığı, 2004 - 2017 yılları arasında NplusDaruma Finansal Danışmanlık Hizm. A.Ş.’de (Alantra) Kurumsal Finans Müdürü, 2017-2018 yılları arasında Teb Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finans Müdürlüğü yaptı. Son olarak 2018 tarihinden bugüne kadar QuaGranite Hayal Yapı ve Ürün. San. Tic. A.Ş. bünyesinde Kurumsal Finansman ve Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Proje finansmanı, değerleme, yatırım bankacılığı, durum tespiti, yapılandırılmış nansman, birleşme ve satın alma konularında bilgi ve deneyime sahiptir. Evli ve iki çocuk babası olan Hayrein Büyükizgi, ileri düzeyde İngilizce ve başlangıç düzeyinde Almanca bilmektedir.


Hakkı ÇATMAN
Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkı Çatman, 1988 yılında Bilecik’te doğdu. Lise öğrenimini Mustafa Şeker Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2011 yılında lisans diplomasını Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden aldı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik/CPA belgesine sahiptir.

2009 - 2011 yılları arasında Euro Dekor A.Ş.’de Muhasebe Uzman Yardımcılığı, 2012 - 2016 yılları arasında Bien Yapı Ürünleri Turizm Sanayi Ve Ticaret A.Ş.’de Muhasebe Uzmanlığı yaptı. Son olarak 2016 tarihinden bugüne kadar Qua Granite Hayal Yapı ve Ürün. San. Tic. A.Ş. bünyesinde Muhasebe Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Ayrıca, Q Yatırım Holding grup firmalarında yönetim kurulu üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Uğur YÜCE
Yönetim Kurulu Üyesi

Uğur YÜCE 1977 yılında Denizli’de doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümü mezunu olup yüksek lisansını ABD’de Emory University Goizueta Business School’da (MBA) yapmıştır. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Finans Enstitüsünde Bankacılık Doktora çalışmalarını tez aşamasında sürdürmektedir.

Uğur YÜCE 2002-2004 yıllarında Maliye Bakanlığında denetim elemanı olarak görev yapmış, 2004 yılında göreve başladığı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda Bankacılık Uzmanı, Koordinatör, Grup Başkanı ve Uygulama I Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Özlem YÜCE ile evli olup Bilge adında bir kız çocuğu bulunmaktadır.